Naravno milo izjemno ugodno vpliva na našo kožo

Vse več vas je, ki se pri izbiri sredstev za nego telesa in obraza ozirate za povsem naravnimi izdelki. Sicer pa nas na to vse pogosteje opozarjajo tudi strokovnjaki. Naravna kozmetična ter čistilna sredstva so namreč v primerjavi z nenaravnimi precej bolj zdrava in seveda tudi varna za uporabo. Med tovrstnimi izdelki ima posebno mesto zagotovo tudi naravno milo, ki ga lahko doma pripravite kar v lastni režiji.

Kako se naravno milo lahko preprosto in relativno hitro izdela, pa lahko vsak trenutek preverite tudi na spletu.

 

Enostavna receptura za naravno milo

Osnovne sestavine mila najverjetneje že poznate. Sicer pa je receptur za naravno milo oziroma za njegovo izdelavo kar nekaj, jih torej ne manjka. Med seboj namreč lahko kombiniramo različna olja ter masla. V milu omenjene sestavine zagotovo igrajo poglavitno vlogo, ker določajo njegove lastnosti. To pomeni, da odločajo tudi o tem, ali bo naravno milo trdo ali tekoče, se bo penilo, ali bo svilnato, dovolj vlažno, bo morda preveč sluzasto, se bo preveč hitro topilo ter podobno.

Pomemben del sestavine za naravno milo predstavlja tudi NaOH. Koliko ga potrebujemo, je odvisno od količine različnih maščobnih kislin v maslih ter oljih. Praviloma zato potrebne količine natrijevega hidroksida ne računamo sami. Pomagati si namreč moramo s prav posebnim kalkulatorjem, ki je prav tako na voljo na spletu.

 

Kaj pri izdelavi naravnega mila vnesemo v kalkulator

V kalkulator za izdelovanje naravnega mila navadno vnesemo tip luga, na primer natrijev hidroksid. Prav tako vnesemo enoto, v kateri torej vnašamo teže oziroma mase sestavin, količino vode pa nam kalkulator predlaga kar sam.

V kalkulator za naravno milo vnesemo tudi ostanek maščobe, različna olja in masla. Na podlagi slednjih kalkulator izračuna potrebne količine posameznih maščobnih kislin. Od teh pa so seveda v največji meri odvisne lastnosti mila.